پرسش و پاسخ

با سلام، در تاريخ 28 خرداد در مورد اضافه كار ثابت پرداختي در هر ماه سوال شد كه اعلام فرموديد اين ميزان اضافه كار جزو حقوق مي باشد و شركت قادر به حذف آن نيست، 1- بر اساس كدام ماده و يا تبصره قانوني مي توان اين پرداخت اضافه كار را جزو حقوق دانست؟ 2- در صورت عدم پرداخت اين اضافه كار ثابت توسط شركت چگونه مي توان پيگيري نمود؟  ؟


با سلام

ماده 36 - مزد ثابت، عبارت است از مجموع مزد شغل و "مزاياي ثابت پرداختي &#


کاربر گرامي اجازه مشاهده کامل مطلب را نداريد.جهت مشاهده مطالب مي بايست عضو سايت شويد و يا در صورتيکه قبلا عضو شده ايد با نام کاربري خود به سايت وارد شويد
ورود / ثبت نام

مشخصات ثبت اطلاعات

مشخصات ثبت اطلاعات
ثبت کننده: کاربر ناشناس
تاريخ ثبت: 1390/03/29
بروزرسانی: 1390/03/29
 

آمار مشاهده اطلاعات
تعداد کل: 817 کاربر پورتال: 66 ميهمان: 751 آخرين مشاهده: 1393/05/06


آمار ثبت توضيحات
تعداد کل: 0 کاربر پورتال: 0 ميهمان: 0 آخرين ثبت:


آمار ثبت پرسش و پاسخ
تعداد کل: 1 کاربر پورتال: 1 ميهمان: 0 آخرين ثبت: 1390/09/06


نظرات خود را در رازنامه ثبت کنيد ارسال محتوا به دوستان
سوال خود را از رازنامه بپرسيد در رازنامه با دوستان خود در ارتباط باشيد
در رازنامه با دوستان خود در ارتباط باشيد

امتيازات کاربران

امتياز کل امتياز کاربران ثبت شده امتياز کاربران ميهمان
    تعداد کاربر: 0     تعداد کاربر: 0     تعداد کاربر: 0
امتياز: 0 از 100 امتياز: 0 از 100 امتياز: 0 از 100
   
آخرين تاريخ امتيازدهي:     به اين مورد نمره بدهيد:

پرسش و پاسخ

با سلام شركتي طبق قراردادي دو دستگاه چرثقيل سقفي كارگاهي فروخته است. در فاكتور فروش فقط مبلغي به عنوان حمل تا مقصد كارفرما به جمع فاكتور اضافه گرديده و ماليات ارزش افزوده از فروش دوستگاه نيز به آن اضافه گرديده است. حال اين قرار به اداه بيمه تامين اجتماعي برده شده است تا نسبت به پرداخت حق بيمه آن اقدام گردد. سئوال اينجا است كه آيا به خريد و فروش كالا حق بيمه تعلق مي گيرد يا اينكه فقط به حمل آن حق بيمه تعلق مي گيرد؟   ؟

با سلام
به خريد و فروش كالا حق بيمه تعلق نمي گيرد.مخصوصا اگر دقالب قراداد نباشد ويك فاكتور معمولي فروش باشد.اگر قرار باشد به فاكتورهاي فروش بيمه تعلق بگيريد (كه تامين اجتماعي بدش نمي آيد عدم كارائي وبهرهوري وريخت وپاش خود را از اين طريق جبران نمايد) مثل اينست كه قانون گذار شفاف از موديان درخواست كند نظير ارزش افزوده محاسبات بيمه نيز بر روي  فاكتور ها منظور شود.امامتا سفانه افراد بيسواد و داراي جانبداري غير منطقي در تامين اجتماعي وموسسه حسابرسي مربوطه بارها به همين دليل مبرهن وقت خود وديگران را در كميسيونهاي حل اختلاف مي گيرند و آخر سر هم چيزي گيرشان نمي آيد اما رفتار آنها 50-50 است و در محاسبات خود مي گويند اگر فروشنده كوتاه آمد ما يك پول مفت را گرفته ايم(كه اين موارد در درآمد هاي متفرقه تامين اجتماعي گم مي شود چرا كه بابت وصول  آن تعهد ي به بيمه پرداز مشخصي ارائه نمي كنند واگر شما در خواست كنيد كارت حساب اشخاصي كه قرار است اين بيمه به حساب آنها در دوره بازنشستگي پرداخت صورت بگيرد در قبال اين مبلغ دريافتي چنين تعهدي را نخواهند داد) ضمن اينكه بخشنامه معافيت در خصوص "تنظيم قراداد بابت خريد و فروش " به طور صريح ذكر نموده كه قراردادهاي خريد وفروش معافيت ندارد.
براي اينكه دچار مشكل نشويد كتاب" راهنماي مقررات تامين اجتماعي- شيوه هاي محاسباتي و حسابداري" از انتشارات موسسه حسابرسي تامين اجتماعي صفحه 33 دقيقا اين موضوع را ذكر نموده اما به جهت تداوم  سوء استفاده تامين اجتماعي از ذكر بخشنامه مربوطه خودداري كرده است.ضمن اينكه كتاب مذكور از انتشارات داخلي است و در بازار چاپ نشده است كه مي توانيد از كتابخانه تامين اجتماعي نمونه آن را اخذ نمائيد.
 

بخشي از متن بخشنامه 14 درآمد:

ب- قراردادهاي خريد و فروش

۱-قراردادهاي خريد و فروش اجناس ، مواد و تجهيزات كه نياز به انجام كار اضافي نباشد و موضوع قرارداد منحصراً خريد يا فروش باشد مشمول كسر حق بيمه نبوده و صدور مفاصاحساب بدون وصول حق بيمه بلامانع خواهد بود . همچنين در مورد قراردادهاي اجاره انواع ماشين آلات و اتومبيل ، در صورتيكه بدون راننده باشد مطابق اين بند عمل خواهد شد .

۲-در موارديكه پيمانكار داراي كارگاه توليدي – صنعتي و فني ( اعم از حقيقي يا حقوقي ) قرارداد ساخت يا فروش ( ساخت در كارگاه وي انجام مي شود ) همراه با حمل و نصب اجرا نمايد در مورد قسمت ساخت طبق بند ” الف ” و در مورد فروش حق بيمه اي تعلق نخواهد گرفت و در خصوص حمل و نصب طبق مصوبه مورخ ۱۳۷۰/۰۱/۲۴ عمل خواهد شد ضمناً چنانچه واگذارندگان كار ميزان كاركرد حمل و نصب را مشخص ننمايند حق بيمه نسبت به كل كاركرد اعم از ساخت يا فروش و حمل و نصب كلاً طبق مصوبه مذكور محاسبه خواهد شد .


 


ثبت کننده:   nikpar        تاريخ ثبت:   1390/09/06

نظرات و پيشنهادات


|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|نظر شما چيست
سيستم هاي يكپارچه مالي كدام شركت را مي پسنديد.



[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 1700 | نظرات: 0

|تازه هاي خبر
|مشاوره در رازنامه
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني