فهرست اطلاعات

  • اخبار
همايش جهاني اقتصاد اسلامي فردا در قزاقستان آغاز به كار مي‌كند
همايش جهاني اقتصاد اسلامي با حضور بيش از 150 كارشناس و سخنران خارجي از فردا در پايتخت قزاقستان آغاز به كار مي‌كند .


رشد 10 برابري بانكداري اسلامي در كمتر از 10 سال
رئيس گروه بانكداري خصوصي امارات با اشاره به مزاياي بانكداري اسلامي و گرايش سرمايه‌گذاران نظام بانكي به سمت اين عقود، از رشد 10 برابري بانكداري اسلامي طي كمتر از 10 سال خبر داد.


رشد بانكداري اسلامي در جهان
اين نرخ سريع رشد كه در بانكداري اسلامي مشاهده مي‌شود با افزايش تقاضا در ميان مسلمانان، رشد درآمدهاي نفتي در كشورهاي خاورميانه و جذابيت خدمات مالي شريعت‌مدار براي سرمايه‌گذاران غيرمسلماني كه به دنبال فعاليت‌هاي بانكداري اخلاقي هستند، قابل استناد است.


صنعت بيمه كشور اسلامي است؛ نيازي به تأسيس بيمه تكافل نداريم
خبرگزاري فارس: معاون اتكايي بيمه مركزي دليل تأسيس بيمه‌هاي تكافل به عنوان نوعي پوشش اسلامي بيمه در كشورهاي اسلامي سني مذهب را به دليل عدم اعتماد مردم به فعاليت غير اسلامي شركت‌هاي بيمه‌اي عنوان كرد و گفت: در كشور ما كه تمام فعاليت‌هاي اقتصادي مطابق اسلام است، نياز به چنين شركت‌هايي نيست.


مصباحي‌مقدم: بانك‌ها تحت عنوان بانكداري اسلامي قانون و شرع را دور مي‌زنند
عضو كميسيون اقتصادي مجلس با تأكيد بر اينكه اجراي كامل بانكداري اسلامي، اقتصاد ايران را به سمت رونق و شكوفايي هدايت مي‌كند، به تخلفات بانك‌ها در اجراي عقود مشاركتي و دريافت نرخ سود قطعي از تسهيلات گيرندگان اشاره كرد و گفت: در حال حاضر بانك‌ها به بهانه‌هاي واهي مانند بالا بودن هزينه پول، اقدام به تخطي از قانون و شرع مي‌كنند.


شايان‌آراني: مديران سياسي بانك‌هاي خصوصي را به انحراف كشانده‌اند
مشاور بانك توسعه اسلامي با بيان اينكه ريشه مشكلات فعلي بانك‌ها در نظام اقتصادي دولت زده است، به انتقاد از عملكرد دولت در خصوص تأسيس بانك‌هاي جديد و ورود بانك‌هاي خارجي به كشور پرداخت و گفت: در حال حاضر مديران سياسي كه با سابقه فعاليت دولتي در بانك‌هاي خصوصي فعاليت مي‌كنند، اين بانك‌ها را از مسير اصلي خود خارج كرده‌اند.


لزوم تدوين استاندارد‌ها براي پوشش ريسك در ماليه اسلامي
ريسك در حوزه مالي اسلامي با توجه به تفاوتهاي اساسي آن با نظام هاي اقتصادي كنوني و تحريم معاملات غرري و توجه ويژه به عدالت، اخلاق، رعايت اصل امانت و عدم تضييع حق طرفين از حمله مباحث جديد است كه رويكردها را به ماليه اسلامي منعطف كرده است.


گسترش روزافزون بانكداري و ماليه اسلامي در جهان
خبرگزاري فارس: بيزينس لاين گزارش داد: از زمان شكل گيري و معرفي بانكداري و ماليه اسلامي در سه دهه گذشته تعداد موسسات مالي و باتكي اسلامي در سراسر جهان گسترش روز افزوني داشته است.


بهاي ديه كامل در سال 89
بنا بر اعلام وزارت دادگستري، ارزش ديه كامل براي سال آينده در اجراي ماده 279 قانون مجازات اسلامي، بر اساس فتواي مقام معظم رهبري و گرفتن نظر اشخاص خبره و مراكز ذيربط تعيين شده و به تصويب رئيس قوه قضائيه رسيده است.


كلاهبرداري‌هاي اينترنتي
پيشرفت فناوري‌هاي ديجيتال به همان مقدار كه براي انسان‌ها رفاه و آسايش فراهم كرده، شايد حتي بيش از آن تهديد و خطر‌هاي مختلفي براي آنها به ارمغان آورده‌باشد.


  • مشاوره
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|نظر شما چيست
سيستم هاي يكپارچه مالي كدام شركت را مي پسنديد.[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 1748 | نظرات: 0

|تازه هاي خبر
|مشاوره در رازنامه
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني