فهرست اطلاعات

  • اخبار
يك توصيه مهم به خريداران مسكن
از بازار مسكن خبر رسيده برخي از مشاوران‌املاك بعد از آنكه قرارداد معامله را براي خريدار و فروشنده تنظيم مي‌كنند از ارائه مبايعه‌نامه به خريدار امتناع مي‌كنند و فقط كپي رسيد‌چك را بابت تنها سندي كه اثبات مي‌كند فرد خريدار صاحب يك آپارتمان شده، به او تحويل مي‌دهند.


صاحبان كالا اسناد و سوابق ترخيص را به مدت 3 سال نگهداري كنند
خبرگزاري فارس: معاونت حقوقي و نظارت گمرك در اطلاعيه از صاحبان كالا و ترخيص‌كاران اسناد توصيه كرد كه سوابق ترخيص و دفاتر مالي را به مدت 3 سال از تاريخ صدور اسناد به منظور «حسابرسي پس از ترخيص» نگهداري و در صورت لزوم ارائه نمايند.


عامل تعطيلي بازار طلا6 نفرقاچاقچي هستند
همين گروه 6 نفره از صنف طلا و جواهر با قاچاق سالانه 3672ميليارد تومان، با بهره گيري از عوامل اجاره اي، حمايت هاي بيروني و پشتيباني رواني تبليغاتي رسانه هاي بيگانه، بازار طلا و جواهر را به تعطيلي كشانده اند. آنها دو سال قبل نيز، هنگامي كه «قانون ماليات بر ارزش افزوده» وارد فاز عملياتي و اجرايي شده بود،


چك‌هاي بلامحلي كه براي طلبكاران پول نمي‌شود
موضوع چك‌هاي بلامحل بحثي است كه با ورود چك به بازار تجارت مشتريان و فروشندگان با آن روبرو بوده‌اند و اكنون پس از چندين بار اصلاح اين قانون هنوز هم مشكلات اين قانون برطرف نشده است.


مديران شركت‌هايي كه اطلاعات نمي‌دهند، زنداني مي‌شوند
معاون حقوقي سازمان بورس و اوراق بهادار از كاهش تعداد پرونده‌هاي تخلفاتي حقوقي بورس در 6 ماهه ابتداي امسال خبر داد و گفت: مجازات و زندان در انتظار افرادي است كه اطلاعات لازم را در مهلت قانوني به بورس ارائه نكنند.


نحوه اجراء قانون مربوط به خدمت نيمه‌وقت بانوان اصلاح شد
نحوه و ترتيب انجام خدمت نيمه وقت براساس ساعات كار وزارتخانه و مؤسسه ذيربط و طبق نظر بالاترين مقام مسئول دستگاه تعيين خواهد شد و در هيچ مورد كمتر از نصف ساعات كار مقرر هفتگي وزارتخانه و مؤسسه و شركت مربوط نخواهد بود


قانون اساسنامه هيئت رسيدگي به شكايات قانون برگزاري مناقصات ابلاغ شد
بـه منظور رسيدگي به دعـاوي بين مناقصه‌گر و منـاقصه‌گزار، مربـوط به اجراء نشدن هر يك از مواد قانون برگزاري مناقصات ـ مصوب 1383ـ هيئت رسيدگي به شكايات قانون برگزاري مناقصات، در مركز كشور و هر يك از استانها تشكيل مي‌شود قانون اساسنامه هيئت رسيدگي به شكايات قانون برگزاري مناقصات كه در مجلس شوراي اسلامي تصويب و به تأييد شوراي نگهبان رسيده از سوي رئيس جمهور براي اجراء ابلاغ شد.


آيين‌نامه بازنشستگي در مشاغل سخت و زيان‌آور اصلاح شد
سرپرست معاونت امور اجتماعي وزارت رفاه گفت: آيين‌نامه بازنشستگي در مشاغل سخت و زيان‌آور اصلاح شد و مشكل جانبازان انقلاب اسلامي ايران و جنگ تحميلي و معلولان عادي و شاغلان سخت و زيان‌آور كه از سال 1386 مشمول اين آيين‌نامه مي‌شدند، برطرف شد.


رونمايي از سامانه گواهي‌ الكترونيك با امضاي ديجيتال وزيراقتصاد
گروه بورس- عليرضا باغاني: بازار سرمايه پرتحول ايران روز گذشته يكي از رخدادهاي قابل اهميت خود را تجربه كرد.


انتقاد به شيوه سليقه‌اي مناقصه
گروه صنعت و معدن- دبير كارگروه علمي‌بررسي قانون برگزاري مناقصات، از اجراي نادرست اين قانون خبرداد و گفت: «اجراي اين قانون در كشور تا حدودي سليقه‌اي شده است.»


روش دقيق محاسبه مهريه به نرخ روز
در نامه‌اي كه معاون اقتصادي رئيس كل بانك مركزي براي مدير حوزه رياست قوه قضاييه فرستاده، جدول شاخص سالانه جهت محاسبه مهريه وجه رايج ممكلت درج شده تا به اين وسيله تعيين تكليف كرده و براي دستگاه‌هاي زيرمجموعه قوه قضائيه نيز ارسال و اجرايي شود.


ارجاع لايحه اصلاحيه قانون تجارت به كميسيون اقتصادي
گروه بورس- لايحه اصلاحيه قانون تجارت با گذشت 5 سال از تدوين و نوآوري‌هاي به عمل آمده از سوي كارشناسان و متخصصان امور اقتصادي و حقوقدانان، هنوز در بهارستان معلق مانده و هيچ نتيجه‌اي از صرف نفر ساعت كار انجام شده روي اين لايحه به دست نيامده است.


عبارت «غيرقابل انتقال» بر روي چك‌ها از اعتبار ساقط شد
خبرگزاري فارس: بر اساس بخشنامه جديد بانك مركزي، درج عبارت «غيرقابل انتقال» بر روي چك‌ها وجاهت قانوني ندارد و بانكها ملزم به انتقال وجه چك عليرغم درج اين عبارت هستند.


پشت‌نويسي ايران چك‌ها بار ديگر آغاز مي شود
خبرگزاري فارس: مديركل سازمان توليد اسكناس و مسكوك بانك مركزي ضمن تاكيد بر اينكه ورود اسكناس‌هاي 10 هزار توماني به بازار با هدف جمع‌آوري چك‌پول‌ها بود، از ضرورت پشت نويسي ايران چك‌ها طي ماه هاي آينده خبر داد.


بيكاران 10 سال حقوق مي‌گيرند
دنياي اقتصاد- عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به تصويب يك فوريت طرح بيمه بيكاري گفت:‌ مجلس به دنبال استقلال صندوق بيمه تامين اجتماعي و نيز تحت پوشش بيمه بيكاري قرار گرفتن افراد جوياي كار است.بر اساس اين طرح، كساني كه داراي مهارت و حرفه‌ بوده و حداقل براي مدت يك سال پيگير اشتغال شدند، مشمول بيمه بيكاري مي‌شوند. اين افراد حداكثر به مدت 10 سال در اين طرح تحت پوشش بيمه بيكاري قرار مي‌گيرند


لزوم بازنگري در قانون چك
خبرگزاري فارس: يك نماينده سابق مجلس گفت: بايد در رابطه با قانون چك بازنگري صورت پذيرد و طبيعي است كه مباحث مربوط به وثايق، چك و بسياري اوراق ديگر در راستاي نظام جديد اقتصادي از جمله طرح تحول اقتصادي و نظام بانكداري قابل تأمين خواهد بود.


اختصاص يك بيستم سود خالص شركت‌هاي بيمه به اندوخته قانوني
خبرگزاري فارس: شوراي عالي بيمه در نخستين جلسه خود در سال 89 آئين‌نامه اندوخته‌هاي قانوني مؤسسات بيمه را تصويب كرد كه براين اساس شركت‌هاي بيمه موظفند يك بيستم از سود خالص خود را به اندوخته قانوني اختصاص دهند.


تخلف آشكار برخي شعب بانك‌ها در مواجهه با چك !
گزارش مستند مهر از تخلف آشكار برخي شعب بانك‌ها در مواجهه با چك و جايگزيني سلايق شخصي به جاي قانون در اين شعب حكايت دارد.


ديوان محاسبات، حافظ بيت‌المال
ديوان محاسبات كل كشور يكي از بازوهاي نظارتي مجلس شوراي اسلامي است كه بيشترين اقدام و توجهش مربوط به چگونگي هزينه كردن بودجه‌هاي سنواتي از سوي دستگاه‌هاي اجرايي است.


خدمات پژوهشي و آموزشي از پرداخت ماليات بر ارزش افزوده معاف شد
هيئت وزيران بنا به پيشنهاد مشترك وزارتخانه‌هاي امور اقتصادي و دارايي، علوم، تحقيقات و فناوري، آموزش و پرورش، كار و امور اجتماعي و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي آيين‌نامه بند 14 ماده 12 قانون ماليات بر ارزش افزوده را تصويب كرد.


141 رديف در 8 صفحه
   << بعدي  8  7  6  5  4  3  2  1
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|نظر شما چيست
سيستم هاي يكپارچه مالي كدام شركت را مي پسنديد.[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 1744 | نظرات: 0

|تازه هاي خبر
|مشاوره در رازنامه
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني